Výroba, priamy dovoz distribútorom a reklamným agentúram.

Aktuality

Novinky z katalógu 2023 - recyklovaný PET a ABS plast

07.02.2023


rPET

Plast označovaný skratkou PET (polyethylentereftalát) všetci dobre poznáme. Z tohto materiálu sa vyrábajú jednorázové plastové fľaše na nápoje. A veľkú časť ľudstvom produkovaného pevného odpadu na svete tvorí práve tento materiál. Recyklovaný PET, skratkou rPET, je zase najrozšírenejší recyklovaný plast na svete. Z rPET sa vyrába nielen fleecové oblečenie, ale je použiteľný aj v mnohých ďalších odboroch, vrátane nášho. Napríklad na výrobu našej novej rady power bánk.

 

V čom je hlavná výhoda rPETu?

rPET má rovnaké chemické zloženie ako PET, takže ho možno opakovane recyklovať. Vďaka tomu je momentálne najekologickejším materiálom pre výrobu obalov. Používanie obalov a ďalších výrobkov z rPETu šetrí výrobné zdroje a vytvára nižšiu uhlíkovú stopu, čo potvrdzuje aj LCA analýza životného cyklu.

 

rABS

Plast označovaný skratkou ABS (akrylonitrilbutadienstyren) predstavuje ďalší veľmi často používaný plastický materiál používaný pri výrobe reklamných predmetov. Recyklovaný ABS, skratkou rABS, je potom ďalším recyklovaným plastom, ktorým teraz, pokiaľ je to aspoň trochu možné, nahradzujeme ABS.

 

Príklady produktov:

Další produkty najdete ZDE.